Elektrik Tamiri

 

Çayyolu elektrikçi olarak 7/24 elektrik tamiri yapmaktayız. Elektriğin olmazsa olmaz bir tüketim olduğu günümüzde müşterilerimize her an elektrikçi hizmeti sunarak çalışmalarımızı sürdürmekteyiz.

 

Çayyolu Elektrikçi firmamızın müşterilerimize dikkat etmeleri gereken hususlar olarak şunları sayabiliriz.

 

  • Ev ya da iş yerlerinde mutlaka topraklı priz kullanılmasına dikkat edilmelidir. Topraklı prizlerin çocuk korumalı olanları ve banyo ve mutfak için de kapaklı olanları tercih edilmelidir.

 

  • Sigorta kutusunda ana sigorta olarak Kaçak Akım Rolesi kullanılması, hem can güvenliği hem de elektrikli ev aletlerinin korunması konusunda önemlidir. Çünkü Kaçak Akım Rolesi en ufak bir elektrik kaçağı durumunda elektriği kesmektedir. Örneğin çamaşır makinesinde bir kaçak olması durumunda ıslak zeminin de etkisiyle elektrik çarpmasını kesin olarak önlemektedir. Aksi halde kaçak akım rolesi yoksa kullanıcı elektrik çarpması ile karşılaşabilir.
  • Duvardan ayrılmış vaziyette olan prizler mutlaka yerine montajı yapılmalı ya da değiştirilmelidir.
  • Uzatma kablolarını bir prize birden fazla bağlamamak gerekir. Çünkü uzatma kabloları hem tesisattaki bakır kablolardan değildir, hem de uzatma kablolar uzadıkça direnç artacak ve sigortanın Amper değerini geçeceğinden sigortanızın atmasına sebep olacaktır.

Çayyolu Elektrikçi olarak elektrik tamiri yaptığımız müşterilerimizi bu tip konularda bilgilendirmekteyiz. Böylece olası riskleri müşterilerimize açıklayarak daha güvenli bir kullanım yapmalarına yardımcı olmaktayız.

 

çayyolu elektrikçi, elektrik tamiri